Funkcjonalność

Program Gabinet wspomaga organizację pracy przez planowanie wizyt, tworzenie, utrzymywanie i łatwe uzupełnianie kartoteki pacjentów oraz szybkie przygotowywanie wydruków. Do kartoteki mogą być dołączane dowolne pliki, np. zdjęcia czy dokumenty tekstowe.

Atuty programu Gabinet

SMSy - Program może automatycznie wysyłać powiadomienia SMS-owe do pacjentów. Jest to szczególna funkcjonalność, która może generować zyski poprzez zwiększenie liczby wizyt i zmniejszenie liczby zapominalskich Pacjentów. Dostępne są 3 rodzaje wiadomości:

 • przypomnienie o wizycie - dzień przed umówioną wizytą pacjent dostaje SMSa z podaną dokładnie godziną. Mamy nadzieję, że istotnie zmniejszy to ilość niezrealizowanych wizyt. Mechanizm jest zintegrowany z rejestracją, więc nie wymaga dodatkowych czynności.
 • przypomniania ustawiane do wysłania w dalszej perspektywie, mające na celu zwrócenie uwagi np. na konieczność wykonania badania okresowego.
 • informacyjne - lekarz może wysłać SMSa do wszystkich swoich pacjentów (którzy wyrazili na to zgodę) informującego np. o zmianie lokalizacji gabinetu, czy urlopie, aby w telefon niepotrzebnie nie zakłócał jakże potrzebnego lekarzom odpoczynku.

Weryfikacja Pacjenta w e-WUŚ - program może automatycznie łączyć się z systemem e-WUŚ i pobierać informacje o statuie ubezpieczenia Pacjenta.

Wystawiane recept - wybór leków ułatwiony jest przez mechanizm autouzupełnienia. W systemie są informacje o lekach aktualnie dopuszczonych do obrotu na terenie RP, dostępnymi opakowaniami oraz poziomami odpłatności i warunkami refundacji.

Drukowanie recept - recepty są drukowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi i w przypadku zmian ustawowych program sam "dostosowuje się" do nowych wymogów. Dane pacjenta i lekarza są automatycznie umieszczane na recepcie, drukowane są niezbędne kody kreskowe. Numery recept wprowadza się przesyłając plik NFZ do systemu - łatwiej się nie da.

Wydruki i formularze - Część specjalistycznych wydruków jest już na początku wprowadzona do systemu, ale lekarz może je dowolnie modyfikować i tworzyć nowe szablony, na które automatycznie przeniosą się właściwe dane pacjenta. Papierkowa praca jest minimalizowana poprzez liczne udogodnienia, jak wybieranie danych z formularzy, automatyczne przenoszenie wybranych leków i dawkowania do wydruku zaleceń dla pacjenta lub zapamiętywanie wybranych procedur i ich cen przy tworzeniu rachunku. Bardzo często wystarczy tylko wybrać właściwą opcję, wydrukować i złożyć podpis.

Inne przydatne udogodnienia:

 • Numeracja rachunków
 • Informacja o czasie do kolejnej wizyty (lub opóźnieniu) wg harmonogramu
 • Szybkie i wyjątkowo wygodne wyszukiwarki kodów ICD-9 i ICD-10
 • Sprawdzanie pisowni
 • Weryfikacja numeru PESEL
 • Określanie daty urodzenia i płci na podstawie numeru PESEL
 • Określanie miejscowości, właściwego oddziału NFZ i sugerowanie dostępnych ulic na podstawie kodu pocztowego
 • Informacja o urodzinach pacjenta

Udogodnienia specjalistyczne - Dla każdej specjalizacji oferujemy dodatkowe cechy pacjentów i w miarę potrzeby odpowiednie interpretacje, typu wyliczanie tygodnia ciąży na podstawie om. dla ginekologów.